Amasya Arası Kaç Km? Amasya Şehir Rehberi

Amasya Kaç Km? Kaç Saat?

Amasya arası kaç kilometre, diğer şehirler, ilçeler arası mesafe, km hesaplama için başlangıç noktanız ile Amasya iller arası mesafe ölçme yapabilir, seyahat edeceğiniz yol güzergahı üzerinde detaylı Amasya yol haritası bilgisine ulaşabilir, yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz. Seyahatinizde başlangıç noktasından Amasya ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ile yaklaşık olarak Amasya kaç saat sürer aşağıdaki bölümlerden öğrenebilirsiniz.

Amasya Nerede?

Amasya nerede, uydu haritası, Nasıl Gidilir? Amasya ilinin plaka kodu 5 olup ülkemizin Karadeniz Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Yakın çevresinde ise Çorum,Samsun,Tokat,Yozgat illeri bulunmaktadır.

Amasya Nüfusu Kaçtır?

2018 Yılı Tüik verilerine göre Amasya Nüfusu 337.508 kişiden oluşmaktadır. Amasya nüfus yoğunluğu hesabı ise, Amasya yüzölçümü 5.628 Km2 olduğu için kilometrekareye 60 insan düşmektedir. Başka bir deyişle Amasya nüfus yoğunluğu 60/Km2 olmaktadır.

Amasya Arası Kaç Km? Amasya Nerede? Amasya Şehir Rehberi, Amasya İlçeleri
Enlem40.651950
Boylam35.834590
GPS40°39'07"N 35°50'04.5"E

Bugünkü Hava 18°c parçalı bulutlu Rüzgar: 2.1 km/s Nem: 45%

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaparak çerezlere izin vermiş sayılıyorsunuz.X
Mesafe Hesaplama
Mesafe Hesaplama
Haritalarda Ara
Yer Ara