• Km Hesaplama: Arası Kaç Kilometre? Arası Kaç Saat? Yol Haritası, Mesafe Hesaplama

Ankara Arası Kaç Km? Ankara Nasıl Giderim?

Ankara Kaç Km? Kaç Saat?

Ankara arası kaç km, diğer şehirler, ilçeler arası mesafe, km hesaplama için başlangıç noktanız ile Ankara iller arası kaç kilometre ölçme yapabilirsiniz. Ayrıca seyahat edeceğiniz yol güzergâhı üzerinde detaylı Ankara yol haritası eşliğinde yol tarifi ve zaman bilgisine ulaşabilirsiniz. Detaylı yol tarifi ile seyahatinizde başlangıç noktasından Ankara nasıl gidilir? öğrenebilirsiniz. Ankara kaç saat sürer? Sorusunun cevabı için arama motorunu kullanabilir yada aşağıdaki bağlantılardan ilerleyebilirsiniz.

Ankara Nerede?

İç Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan Ankara ilimiz, toplam 25 ilçe ve 1.402 mahalle/köyden oluşmaktadır. Ankara İlçeleri listesi aşağıda bulunmaktadır. Yakın çevresinde Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Kırşehir, Karabük, Yozgat illeri bulunmaktadır. Coğrafi haritası ile uydu haritası için "Ankara Haritası" linkine tıklayabilirsiniz. Trafik durumuna bakmak isterseniz de sizi kmhesaplama.com/trafik-durumu/ankara-yol-durumu/ sayfasına bekleriz.

2019 Ankara Nüfusu Kaçtır?

2019 Yılı Tüik verilerine göre Ankara Nüfusu 5.639.076 kişiden oluşmaktadır. Ülkemizdeki en kalabalık şehirler sıralamasında ise 2. sırada bulunmaktadır. Ankara nüfus yoğunluğu hesabı ise, Ankara yüzölçümü 25.632 Km2 olduğu için kilometrekareye 220 insan düşmektedir. Başka bir deyişle Ankara nüfus yoğunluğu 220/Km2 olmaktadır.

Ankara İlçeleri

Ankara Arası Kaç Km? Ankara İlçeleri Şehir Haritası

Ankara Kısa Özet

Ankara coğrafi olarak 39.921090 enlem ve 32.853930 boylamında yer almaktadır. Bu durumda GPS koordinatları ise 39°55'15,9"N 32°51'14,1"E olmaktadır. İç Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan bu ilimizin plaka kodu 06 olmaktadır.

Ankara 5 Günlük Hava Durumu

  • 28.09.2020
    Bugün
    0°C

Ankara için Son Aramalar

Yorumlarınızı Yazın

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.