• Km Hesaplama: Arası Kaç Kilometre? Arası Kaç Saat? Yol Haritası, Mesafe Hesaplama

Gaziantep Arası Kaç Km? Gaziantep Nasıl Giderim?

Gaziantep Kaç Km? Kaç Saat?

Gaziantep arası kaç km, diğer şehirler, ilçeler arası mesafe, km hesaplama için başlangıç noktanız ile Gaziantep iller arası kaç kilometre ölçme yapabilirsiniz. Ayrıca seyahat edeceğiniz yol güzergâhı üzerinde detaylı Gaziantep yol haritası eşliğinde yol tarifi ve zaman bilgisine ulaşabilirsiniz. Detaylı yol tarifi ile seyahatinizde başlangıç noktasından Gaziantep nasıl gidilir? öğrenebilirsiniz. Gaziantep kaç saat sürer? Sorusunun cevabı için arama motorunu kullanabilir yada aşağıdaki bağlantılardan ilerleyebilirsiniz.

Gaziantep Nerede?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan Gaziantep ilimiz, toplam 9 ilçe ve 742 mahalle/köyden oluşmaktadır. Gaziantep İlçeleri listesi aşağıda bulunmaktadır. Yakın çevresinde Kilis, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay illeri bulunmaktadır. Coğrafi haritası ile uydu haritası için "Gaziantep Haritası" linkine tıklayabilirsiniz. Trafik durumuna bakmak isterseniz de sizi kmhesaplama.com/trafik-durumu/gaziantep-yol-durumu/ sayfasına bekleriz.

2019 Gaziantep Nüfusu Kaçtır?

2019 Yılı Tüik verilerine göre Gaziantep Nüfusu 2.069.364 kişiden oluşmaktadır. Ülkemizdeki en kalabalık şehirler sıralamasında ise 9. sırada bulunmaktadır. Gaziantep nüfus yoğunluğu hesabı ise, Gaziantep yüzölçümü 6.803 Km2 olduğu için kilometrekareye 304 insan düşmektedir. Başka bir deyişle Gaziantep nüfus yoğunluğu 304/Km2 olmaktadır.

Gaziantep İlçeleri

Gaziantep Arası Kaç Km? Gaziantep İlçeleri Şehir Haritası

Gaziantep Kısa Özet

Gaziantep coğrafi olarak 37.062520 enlem ve 37.375160 boylamında yer almaktadır. Bu durumda GPS koordinatları ise 37°03'45,1"N 37°22'30,6"E olmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan bu ilimizin plaka kodu 27 olmaktadır.

Gaziantep 5 Günlük Hava Durumu

  • 28.09.2020
    Bugün
    0°C

Gaziantep için Son Aramalar

Yorumlarınızı Yazın

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.