• Km Hesaplama: Arası Kaç Kilometre? Arası Kaç Saat? Yol Haritası, Mesafe Hesaplama

Şanlıurfa Arası Kaç Km? Şanlıurfa Nasıl Giderim?

Şanlıurfa Kaç Km? Kaç Saat?

Şanlıurfa arası kaç km, diğer şehirler, ilçeler arası mesafe, km hesaplama için başlangıç noktanız ile Şanlıurfa iller arası kaç kilometre ölçme yapabilirsiniz. Ayrıca seyahat edeceğiniz yol güzergâhı üzerinde detaylı Şanlıurfa yol haritası eşliğinde yol tarifi ve zaman bilgisine ulaşabilirsiniz. Detaylı yol tarifi ile seyahatinizde başlangıç noktasından Şanlıurfa nasıl gidilir? öğrenebilirsiniz. Şanlıurfa kaç saat sürer? Sorusunun cevabı için arama motorunu kullanabilir yada aşağıdaki bağlantılardan ilerleyebilirsiniz.

Şanlıurfa Nerede?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan Şanlıurfa ilimiz, toplam 13 ilçe ve 1.348 mahalle/köyden oluşmaktadır. Şanlıurfa İlçeleri listesi aşağıda bulunmaktadır. Yakın çevresinde Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Kahramanmaraş illeri bulunmaktadır. Coğrafi haritası ile uydu haritası için "Şanlıurfa Haritası" linkine tıklayabilirsiniz. Trafik durumuna bakmak isterseniz de sizi kmhesaplama.com/trafik-durumu/sanliurfa-yol-durumu/ sayfasına bekleriz.

2019 Şanlıurfa Nüfusu Kaçtır?

2019 Yılı Tüik verilerine göre Şanlıurfa Nüfusu 2.073.614 kişiden oluşmaktadır. Ülkemizdeki en kalabalık şehirler sıralamasında ise 8. sırada bulunmaktadır. Şanlıurfa nüfus yoğunluğu hesabı ise, Şanlıurfa yüzölçümü 19.242 Km2 olduğu için kilometrekareye 108 insan düşmektedir. Başka bir deyişle Şanlıurfa nüfus yoğunluğu 108/Km2 olmaktadır.

Şanlıurfa İlçeleri

Şanlıurfa Arası Kaç Km? Şanlıurfa İlçeleri Şehir Haritası

Şanlıurfa Kısa Özet

Şanlıurfa coğrafi olarak 37.156690 enlem ve 38.785270 boylamında yer almaktadır. Bu durumda GPS koordinatları ise 37°09'24,1"N 38°47'07"E olmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan bu ilimizin plaka kodu 63 olmaktadır.

Şanlıurfa 5 Günlük Hava Durumu

  • 28.09.2020
    Bugün
    0°C

Şanlıurfa için Son Aramalar

Yorumlarınızı Yazın

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.